Book a Call

Edit Template

Youtube Para Kazanma Şartları Güncellendi 2023

Web siteniz olmadan da para kazanabilirsiniz.Ancak Youtube da paylaşım yaptığınız içeriğe uygun bir web sitenizin olması, siz ek gelir kazanmanızı da sağlayabilmektedir. Örnek olarak, Youtube’ da Yemek yapımı ile ilgili içerikler paylaşıyorsunuz. Bir web sitesi açarak, Youtube içeriğinizin altına kullanıcılarınıza yemek tariflerine ulaşabilecekleri bir link paylaşmanız durumunda sitenize yönlendirebilirsiniz. Siyenize giriş yapan kullanıcılardan da Google AdSense sayesinde ek gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca, YouTube kanalınızın popülerliğini arttırdıkça, YouTube’dan kanalınıza özel olarak sunulan özel ödeme seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

YouTube aracılığıyla video paylaşım yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Eğitici video çekmeniz için ayrıca bir konuda aslında uzman olmanıza da gerek yoktur. Bu sorunun çözümünü bir videoya çekerek eğitici bir video yayınlamış olursunuz ve Youtube’ dan para kazanabilirsiniz. Son zamanlar da dijital platformlarda yayınlanan diziler oldukça artmaktadır. Ülkemizde ilk Youtube dizilerinden birisi olan ” Sıfır Bir ” her yıl izlenme oranlarını arttırmış ve ülkemizde büyük bir kitleye dizilerini ulaştırmışlardır. Ayrıca dizi popülerliğinin artması ile birlikte ayrıca dizinin sinema filmi de çıkmıştır. Hangi miktarda para kazanacağınız ise reklamların izlenme oranına, videolarınızın kalitesine, abone sayınıza ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterebilir.

youtube para kazanma

Youtube İş Ortağı Programıyla Gelir Elde Etme – Youtube’dan Para Kazanmak

Aktif bir hesabınız varsa, bu seçeneği seçerek ilişkilendirmeyi hemen sonlandırabilirsiniz. Alternatif olarak sıfırdan hesap oluşturma seçeneğini seçip kişisel bilgilerinizi ve iletişim bilgilerinizi girerek işlemi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. YouTube’da etkili içeriğinizin önerilenler arasına girebilmesi için dikkat etmeniz gereken birtakım adımlar olabilir. Yaptığınız içeriklerin tasarımından sunumuna, konusundan açıklamasına dek çoğu şeyin diğer kanallarla arasında farklılık olması önerilir. Böylelikle diğer kanalların yanı sıra özgün ve etkili içeriği kendinize özgü şekilde sunabilirsiniz. İçeriklerinizde reklamların bulunması halinde, reklam kazançları adına Reklam Verenlere Uygun İçerik Kuralları politikasına da riayet etmeniz gerekebilir.

YouTube’da 1 milyon izlenme ne kadar kazandırır?

Bugün YouTube, içerik oluşturucularına ödeme yapmak için video öncesi reklamcılık ve marka ortaklıkları kullanıyor. Fakat platform ne kadar değişirse değişsin, tek bir kuruş ödemeden istediğiniz tüm içeriği izleyip yükleyebiliyorsunuz. Biraz eskilere dönecek olursak, ünlü olabilmeniz ya da yeteneklerinizi insanlara gösterebilmeniz için birilerinin sizi youtube para kazanma keşfetmesi gerekiyordu. Hatta işinizde ne kadar iyi olursanız olun, ünlü olmanız için şans faktörü çok önemliydi. 1 Şubat 2023 tarihi itabariyle Youtube İş Ortağı Programına dahil olan kişiler, Shorts reklam geliri üzerinden de Youtube’dan para kazanabiliyor. Kanalınız kurulduğunda ve yayınlandığında, para kazanma aracınızı açtığınızdan emin olun.

 • Youtube, tıpkı Google gibi bir arama motorudur, dolayısıyla görünürlüğünüzü artırmanın yolları vardır.
 • Bu, videolarınızın daha profesyonel ve ilgi çekici görünmesini sağlayabilir.
 • Youtube, başvurunuzu inceleyecek ve size partnerlik programına kabul edilip edilmediğinizi bildirecektir.
 • Shorts videolarınızı düzenli olarak yüklemek, kanalınızın daha fazla takipçi kazanmasına ve videolarınızın daha fazla izlenmesine yol açabilir.

Youtube’da Yeni Hesap Nasıl Açılır?

 • Video açıklamalarınıza bağlantılar ekleyerek izleyicileri mağazanıza, websitenize ya da size destek olabilmeleri için çeşitli yerlere yönlendirebilirsiniz.
 • Eğer super chat sekmesi var ise, canlı yayınlar yapabilir, isteğe bağlı video içeriğinizin alabileceği görüntülemelerin bir kısmını alabilirsiniz.
 • Bu 1 aylık süre içerisinde Youtube’ da görevli gerçek kişilerden oluşan inceleme ekipleri hesabınız üzerinde detaylı incelemeler yapacaklardır.
 • Nitekim güncelleme ile kanal sahiplerinin daha çok içerik ile yer almaya başlayacağı düşünülüyor.

Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. BGBG, 1.000 gösterim için oluşan geliri temsil etmektedir, bu panel üzerinden günlük olarak takip edilebilir. Video açıklamalarınıza bağlantılar ekleyerek izleyicileri mağazanıza, websitenize ya da size destek olabilmeleri için çeşitli yerlere yönlendirebilirsiniz. Sonuçta izlemeye başlayan biri diğer alanlarınızı da merak edecektir ve bu linklerin gelir odaklı olması size bir kazanö kapısı daha açabilir. Bu bilgiler, YouTube analizlerinizden alınabilir , ancak kendi kanalınızı başkalarıyla karşılaştırmak için Social Blade gibi bir aracı deneyin. Ancak unutmamalısınız ki bu tarz sponsorluklarda son derece şeffaf olmalı ve izleyicinizi yanıltmamalısınız.

Youtube Kanalı İçin Videolar Nasıl Düzenlenir?

Youtube Partner Programı’na katılmak için belirli bir abone sayısına ve video izlenme sayısına sahip olmanız gerekmektedir. Bu nedenle, kanalınızı geliştirmek ve daha fazla abone kazanmak için üzerinde çalışmanız önemlidir. YouTube’un Para Kazandırma Süreçleri ve İzlenme Üzerinden KazançYouTube, 2005 yılında kurulan ve günümüzde en aktif kullanıcıya sahip popüler bir video barındırma platformudur. Hem bireysel kullanıcıların hem de büyük medya kuruluşlarının içerik yüklediği bu platform, kullanıcılarına video izleme ve paylaşma olanakları sunmaktadır. Ancak, YouTube’un para kazanma süreçleri sıklıkla yanlış anlaşılmaktadır. Dolayısıyla, her 100 bin izlemede sabit bir gelir kazanma söylemi yanlış olacaktır.

 • Bu yüzden YouTube ile ilgili bir projeniz varsa, şimdi harekete geçme zamanı.
 • Youtube’dan para kazanma yöntemlerinin tamamını öğrenmeli, yapmanız gerekenleri bir an önce uygulamaya başlamalısınız.
 • Bu işlemleri tamamladıktan sonra başvurunuz tamamlanmış olur ve onay aldığınızda YouTube para kazanma açma işlemi gerçekleşir.
 • Kitle fonlaması, bir projeyi finanse etmek için geniş bir kitleden küçük miktarlarda para toplamanın bir yoludur.

Listesini ve daha sonra da para kazanma yazan seçeneğe tıklamanız gerekir. Bu şekilde de YouTube üzerinden para kazanma seçeneğini de etkinleştirmiş olursunuz. Bir çok kullanıcı zaman zaman internette Youtube’ da para kazanmak için web sitesinin olması gerekip gerekmediği konusu ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. Youtube da para kazanmanız için bir web sitenizin olmasına gerek yoktur.

Youtube para kazanma için kaç izleme gerekir?

YouTube’da video paylaşarak herhangi bir konu hakkında bilgi vermek, eğlence içeriği üretmek, müzik paylaşmak ya da film ve dizi gibi farklı seçenekleri insanlara sunmak mümkündür. Bunların tüketilebileceği gibi herkesin YouTube’da içerik üretebilmesinin de önü açılır. Kişiler istedikleri içerikleri YouTube aracılığıyla tüm dünyayla paylaşabilme özgürlüğüne sahiptir. Bu durumun bir artısı da YouTube üzerinden para kazanma imkânının tanınmasıdır. Hem içerikler daha fazla insana ulaşır hem de YouTube izlenme sayısı arttıkça video içeriğini üreten kişiye bu oranda bir ücret ödemesi yapar.

Shorts Videolarınızı Sık Sık Yükleyin

Aboneleriniz ile aranızdaki bağı temsil eden, içeriklerinize göndermelerde bulunan pek çok ürünün satışı sizin için büyük bir gelir kaynağı olacaktır. Bunun için öncelikle tabii ki hitap ettiğiniz geniş bir kitle olduğundan emin olmalı; yaratıcı tasarımlar ile kaliteli ürünler sunmalısınız. Bu sayede hem izleyicileriniz ile aranızda daha sıkı bir bağ oluşturur hem de reklam gelirleri dışında farklı bir gelir kaynağı oluşturmuş olursunuz. Ayrıca ürünlerinizin reklamını yapmak için kendi kanalınızı kullanabilir; yüksek satış rakamlarına ulaşabilirsiniz.

YouTube Para Kazanma Şartları

Fakat yeni güncelleme ile kanal güncelliğinin korunması da öne çıkmakta. Nitekim özellikle aktif olarak periyotlarda Youtube’a video yüklenmesi para kazanma şartları arasında doğrudan yer almaktadır. Popüler video platformu olan Youtube, 2023 Haziran ayı itibariyle para kazanma şartlarını güncelledi. Yeni Youtube güncellemesi ile kanallarından gelir elde etmek isteyen kişiler artık farklı koşulları sağlamak zorunda.

 • Youtube’da en çok izlenen içerikler, genellikle eğlence, oyun, müzik ve bilim/teknoloji gibi kategorilerdendir.
 • Markanızın profesyonel görünmesini istersiniz, video içeriğinizin yüksek kalitede olması gerekir.
 • YouTube ile nasıl para kazanacağınızı araştırırken, diğer girişimcilerle rekabeti de göz ardı etmeyin.
 • Ulaşılan toplam izlenme sayısına göre de hesap içim para kazanma özelliği açtırabilir.
 • Bu, bu sayılara ulaşana kadar hiçbir gelir elde edemeyeceğiniz anlamına gelir, bu nedenle içerik oluşturmaya ve kanalınızın erişimini artırmaya devam etmeniz önemlidir.

Başvurunun tamamlanmasının ardından hem kanal hem de sahip olduğu içerikler incelenecektir. Kanalın ve bünyesinde yer alan içeriklerin para kazanma politikalarına ve Topluluk Kuralları’na uygun olması gerekiyor. Sonuç olarak, tüm bu şartlar sağlandıktan sonra kullanıcılar Youtube üzerinden para kazanmaya başlayabilirler. Bu videolar; belirli bir izlenme sayısına ulaştığı takdirde kullanıcısına para kazandırabilir.

Diğer sosyal medya platformları ile rekabet etmek için YouTube para kazanma yöntemleri açısından kullanıcılarına giderek daha fazlasını sunmaktadır. 2023 yılına kadar YouTube Shorts üzerinden herhangi bir gelir elde etmek mümkün değildi. YouTube yalnızca belli yayıncılara YouTube Shorts Fonu ile para dağıtıyordu. Artık YouTube gelir modelinize Shorts videolarını da ekleyebilirsiniz. Youtube kullanıcılarının hatrı sayılır seviyede gelir elde etmesini sağlayan bir diğer unsur ise marka anlaşmaları! Markalarla anlaşma yapan kanal sahipleri bir nevi reklam yaparak gelir elde edebilirler.

Ayrıca karar verdiğiniz fikre dair daha detaylı bir araştırma yapabilirsiniz. Kanalınızda işleyeceğiniz içeriğin başkaları tarafından değerlendirilmesi halinde bu içeriği kendinize özgü tasarımlarla nasıl işleyebileceğinizi belirlemek size fayda sağlar. Üstelik rakipleriniz veya ortak fikre sahip olduğunuz kanalların içerilerini analiz ederek kendinizi geliştirebilir, izleyici kitlesinin isteklerini de göz önüne alabilirsiniz. Fikrinizi belirlemede size yardımcı olabilecek bir diğer etmen ise trend içeriklerdir. Güncel olarak her kesim tarafından rağbet gören içeriklere bakarak insanların en çok neyi sevip merak ettiğini veya izlediğini öğrenebilirsiniz. Müzisyenler, YouTube üzerinden bilet satışını destekleyici kartlar kullanarak yönlendirmeler yapabiliyor, etkinlikleri ile ilgili bilgiyi doğrudan dinleyicileri ile kolayca paylaşabiliyor.

YouTube aynı zamanda içerik üreticilerine gelir elde etme imkanı da sunuyor. Günümüzde birçok marka, geniş kitlelerle etkileşim kurarak itibarlarını artırmak ve gelir elde etmek istiyor. Markalar, ürünlerini tanıtmak ve pazarlamak için influencer’lara büyük miktarlarda ödeme yapmaktan çekinmiyorlar. Bu durum, YouTube’dan para kazanmak isteyenler için büyük bir fırsat sunuyor. Örneğin, YouTube pazarlama influencer’ı Branded Gahan, izlenme sayınızı dikkate alarak videolarınız için ödeme yapabilir.

Youtube video içerikleri için her zaman yeni fikirler oluşturmak ve planlar yapmak, abonelerin beklentilerine uygun içerikler oluşturmanızı sağlayacaktır. Uzun vadeli çalışma planları, yeni başlayanlar için önerilen yöntemlerden birisidir. Youtube kanalı oluşturmaya yeni başlayan kullanıcıların bilmesi gereken işlemlerle ilgili tavsiyeler r10.net üzerinden kullanıcılara ulaştırılıyor. Youtube kanalının doğru bir şekilde oluşturulması ve içeriklerin oluşturulması, başarılı olabilmek için önemlidir. Yeni başlayanların bilmesi ve dikkat etmesi gereken tavsiyelerden bazıları şunlardır. Youtube video paylaşım platformunda görülebilir olabilmek için kanal oluşturmalısınız.

Shorts videolarınızın kalitesini artırmak için, yüksek çözünürlüklü videolar çekin. Ayrıca, videolarınızı dikey olarak çekin ve iyi bir aydınlatma kullanın. Bu, videolarınızın daha profesyonel ve ilgi çekici görünmesini sağlayabilir. Shorts videolarınızı trendlere uygun hale getirmek, daha fazla izlenme ve para kazanma şansınızı artırır. Shorts videolarınızı trendlere uygun hale getirmek için, popüler konular ve müzikleri takip edebilirsiniz. Bu, videolarınızın daha fazla izlenmesine ve paylaşılmasına yol açabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Company

From breathtaking landscapes to the smallest creatures, we celebrate the diversity and magnificence of our planet. Through our carefully curated content, we aim to educate.

Features

Most Recent Posts

 • All Post
 • ! Sem uma coluna
 • ! Senza una colonna
 • ! Utan en kolumn
 • ! Without a column
 • ! Zonder een kolom
 • ! Без рубрики
 • 1
 • bahis-odulleri-yatirim-qxfpq
 • Belugabahis bahis sitesi feb
 • best-links-for-seo-telegram--@seokaya
 • best-links-for-seo-telegram-@seokaya
 • Betboo
 • blackjack-deluxe
 • bonan feb
 • casino-news
 • casinomaxi bahis sitesi
 • casinomhub giris
 • Content
 • Content Creation
 • Discount casino Giris
 • goo feb
 • Graphic Design
 • Hold
 • kmsautodddddddd
 • kmsauto_6635
 • Kralbet
 • mars feb
 • Marsbahisgiris feb
 • most-bet-giris.xyzsitesi mar
 • mostbet227
 • mostbet_downloads_4-0
 • mostsitesi mar
 • My Blog
 • New Post
 • News
 • onwin feb
 • pb feb
 • processed
 • Reporting
 • sahasitesi mar
 • Security
 • SEO
 • seokaya-in-telegram
 • Sports
 • telegram-seokaya
 • tg-seokaya
 • Tipobet
 • Uncategorized
 • Web Design
 • Новости

Category

Contact Us

© 2023  Tmkkonstruction. All rights reserved. Design & Develop By Mamba Media